Promocje
Cęgi do paznokci wrastających
Cęgi do paznokci wrastających
69,00 zł 39,00 zł
szt.
Producenci
Jak działa radełko do skórek?

Radełko do skórek to precyzyjne narzędzie stosowane w profesjonalnym i domowym manicure. Umożliwia ich precyzyjne wycięcie oraz odsunięcie – dzięki temu paznokcie wyglądają estetycznie, a skórki nie wrastają w paznokieć ani nie są zadarte. Zobacz, w jaki sposób się nim posłużyć.

Radełko do skórek jest akcesorium, które w swoim zestawie ma każda profesjonalna manikiurzystka. Możesz się również nim posłużyć w domu. Najbardziej typowe radełka to metalowe narzędzia z długą rączką i dwiema końcówkami. Jedną jest precyzyjne, niewielkie, odpowiednio wyprofilowane ostrze do wycinania skórek, drugą – specjalne „kopytko”, za pomocą którego można je odsunąć. Dzięki tej wielofunkcyjności, radełko do skórek można wykorzystać podczas manicure na kilka sposobów.

Jak posłużyć się radełkiem?

  • Jeśli Twoje skórki są cienkie i dobrze nawilżone, możesz go użyć bez wcześniejszych przygotowań. Najlepiej jednak będzie, jeżeli przed rozpoczęciem pielęgnacji zmiękczysz skórki – np. w ciepłej kąpieli dłoni w wodzie z sokiem z cytryny i kilkoma kroplami olejku rycynowego lub sięgając po specjalny preparat.
  • Pierwszy krok to delikatne wycięcie skórek ostrą stroną radełka. Przyłóż je na granicy między skórką a paznokciem i delikatnie naciśnij – ostrze pozwoli odciąć wystającą część skórek. Jeśli napotkasz na problemy, sięgnij po kopytko z drugiej strony i lekko odsuń skórki przed ich obcięciem.
  • Gdy pozbędziesz się już zbyt długich i wrastających skórek, ponownie je zmiękcz i odsuń ich pozostałości kopytkiem znajdującym się po drugiej stronie radełka.
  • Na koniec posmaruj skórki specjalną oliwką, a w codziennej pielęgnacji możesz codziennie (po nawilżeniu paznokci) odsuwać skórki kopytkiem.

Wybierając radełko do skórek – zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i domowych, zwróć uwagę na jakość wykonania. Dobre radełko – takie znajdziesz np. w ofercie CMclassic.pl – to produkt:

  • wykonany ze stali chirurgicznej – wytrzymałej, a zarazem łatwej do wysterylizowania,

odpowiednio wyprofilowany – tak, aby wycinanie skórek było proste, a zarazem bezpieczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl