Producenci
Jak usuwać skórki? 0
Jak usuwać skórki?

Do usunięcia skórek z paznokci u dłoni potrzebujesz odpowiednich narzędzi oraz preparatów. Sięgnij po specjalne cążki do skórek, nożyczki do skórek, kopytko lub wyrzynacz, a dodatkowo – po preparat do zmiękczania skórek. To pozwoli Ci pozbyć się nieestetycznych i wrośniętych skórek, a w efekcie – wykonać estetyczny manicure.

Zbyt długie, wyschnięte, nierówne lub wrastające w paznokcie skórki prezentują się nieestetycznie. Dlatego podczas wykonywania manicure – zwłaszcza tego profesjonalnego – są odsuwane lub wycinane. Kiedy można je tylko odsunąć? Wówczas, gdy są miękkie, niewielkie i podatne na delikatne odsunięcie. Jeżeli jednak są grube, twarde i przesuszone – najlepszym rozwiązaniem jest całkowite usunięcie.

Jak usunąć skórki krok po kroku?

  1. Wypiłuj paznokcie, usuwając z nich wcześniej lakier.
  2. Zamocz dłonie w ciepłej wodzie z solami zmiękczającymi na kilka minut – pomoże to wstępnie przygotować skórki do dalszej pracy. Jeżeli skórki są dość miękkie – możesz w zamian nałożyć na nie specjalny preparat zmiękczający.
  3. Po osuszeniu dłoni / wniknięciu preparatu zmiękczającego, sięgnij po jednorazowy, drewniany patyczek i delikatnie odsuń nim skórki. Jeżeli „stawiają opór” – sięgnij po profesjonalne kopytko do paznokci wykonane ze stali chirurgicznej.
  4. Po odsunięciu skórek, możesz przystąpić do ich wycinania. Pomogą Ci w tym specjalne cążki do skórek lub – jeżeli skórki są delikatne lub chcesz pracować jeszcze bardziej precyzyjnie – nożyczki do skórek.
  5. Wycinając, pracuj precyzyjnie i ostrożnie – pamiętaj, aby nie szarpać skórek. W zamian wsuń delikatnie profesjonalne narzędzie pod skórkę i wykonaj precyzyjne cięcie. Pracuj spokojnie i wycinaj skórki miejsce w miejsce – w ten sposób unikniesz podrażnień.
  6. Gdy zakończysz wycinanie, posmaruj nasadę paznokcia oliwką do skórek i przejdź do dalszych etapów manicure.

Równie ważne jak technika wycinania skórek jest zastosowanie odpowiednich narzędzi do ich usuwania. Pamiętaj, aby:

  • posługiwać się wyłącznie profesjonalnymi akcesoriami do wycinania skórek – cążkami, nożyczkami lub – jeśli masz więcej wprawy – radełkiem,
  • stosować jedynie odpowiednio naostrzone narzędzia – te stępione mogą poszarpać skórki i pozostawią zadarcia, a w dodatku zirytują
  • zadbać o sterylność narzędzi – sięgaj wyłącznie po jednorazowe patyczki, a cążki, nożyczki czy radełka czyść po każdym użyciu. To ważne zwłaszcza w salonach piękności, ale istotne również w zastosowaniach domowych.
  • umyć, wyczyścić, wysuszyć i czasem naoliwić akcesoria do manicure po zabiegu - to na pewno wydłuży ich żywotność

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl